2016. december 18., vasárnap

Tűzceremónia a téli napfordulón

A Szeretet Istenének megörvendeztetésére, a világ rendje, az ország üdve és a személyes tisztulás, a jólét és az áldozathozatal érdekében, napfordító tűzáldozatot tartottunk december 18-án Ludastón.
A téli napforduló éjszakája a leghosszabb az évben, most mégis a fény győzelmét ünnepeltük a sötétség felett. Embert próbáló időszak végéhez értünk – több küzdelmes év áll mögöttünk. A 2016-os év a személyes felismerések jegyében telt, az advent időszaka jó lehetőséget nyújtott az elmélyülésre, a befelé figyelésre és a felkészülésre. A továbblépéshez fontos a lezárás, az elengedés, a tisztulás – erre adott alkalmat a decemberi ludastói tűzáldozat.


Mindenkit szeretettel kínáltunk egy finom vegetárius ebéddel. A tűzáldozat mindenki számára nyitott, a részvétel ingyenes. A jó szívvel felajánlott, nemes adományokat köszöni a Ludastói kolostor.

2016. december 17., szombat

IV. Mandala Kör Zalaegerszegen – A család.

December 17-én tartottuk a következő Mandala Körös találkozót. Témája a család volt. A csoportban (családban) élő fajoknál megfigyelhető, hogy a szomszédos csoportokat ellenségnek tekintik. Kijelölik territóriumukat és azt megvédik. Érvényes lehet-e ez az állatias az emberre is? Megvitattuk szombaton.

Meghívott előadónk Paulics Péter hat gyermekes családapa. 



„Az indiai társadalom hagyományos részében közmondásos a család stabilitása. Ezzel az áldozati szemlélettel le- és felmenő generációk sokaságát sikerült bekapcsolni a rítuson keresztül a családmodellbe, ami tovább fokozza a családnak, mint intézménynek a stabilitását. … S amit megtanul szinte gyermekfejjel – az az áldozati rítus. Majd ifjú férfivá érvén mestere ugyanennek az áldozati szemléletnek és gyakorlatnak a fenntartására tanítja a házaséleten belül is. Növendékként az áldozati tűzbe áldoz gabona magvakat, családos emberként asszonya ölébe áldozza saját magját. Így szakrális nemiségének, áldozatának gyümölcse a fia, aki ráadásul földi művének örököse, égi hivatásának pedig segítője. Mennyivel gazdagabb ez a metafizikai felhangokkal teljes kapcsolat, mint a puszta rokoni szál!” Kagylókürt 52.
"A (házasságkötési) szertartások befejeztével kezdetét veszi az önmegtartóztatás három napja (trirátra-vrata). … Célja, hogy mérsékletet tanuljanak a szexualitás terén, hogy megértsék, a házastársi szeretet nem fizikai, és nem a szenvedélyen alapszik, hanem a tökéletes önmérsékleten." Kagylókürt 30.

“A vallástalanság meghonosodásával elfajulnak a család nőtagjai, ami azután nem várt utódokat eredményez. A nem várt nemzedék szaporodása pokoli helyzetet teremt a családnak és a családi hagyományokat lerombolóknak…” (Bhagavad-gítá 1.40-41.)
"A családos ember fő feladata az adományozás nemes célokra (dánam), az önszabályozás, fegyelmezett élet (damah), és az áldozatok végzése (jagja)." 
Kagylókürt 30.

XII. Kagylókürt Mandala Kör Debrecen – Az isteni tudás ösvénye

A debreceni Kagylókürt Mandala Kör ünnepek előtti utolsó alkalmára december 17-én gyűltünk össze. Témánk: a tudás.

Most is Szendrei László történész és Kovács Gergely Pál házigazdák vártak minden régi és új érdeklődőt vitaindító kérdéseikkel. Valóban tudás alapú társadalomban élünk? Vajon mennyire befolyásolja énképünket az, amit "tudunk"? És mit kezdhetünk a tudással, amit életutunk során felhalmozunk?


A Bhagavad Gítá negyedik fejezetéhez érve ilyen és ezekhez hasonló kérdésekről beszélgettünk a Kagylókürt folyóirat szellemében.

2016. december 12., hétfő

VII. Mandala Kör Mosómagyaróvár - Szeretet

A mosonmagyaróvári Mandala körön – amely a Kagylókürt folyóirat olvasóköre – december 12-én este hallhattunk tanítást a szeretetről, Rácz Géza a Kagylókürt folyóirat főszerkesztőjétől. 

Ő már nem először volt vendége a körnek. A témával kapcsolatban felolvasott egy részt a Hanszakunda upanisadból is.

Telt ház a Magnóliában, és igazi mandalás beszélgetések finom sütik mellett. Nagyon jó volt így együtt!

2016. december 2., péntek

Brahmacsarja - VIII. Mandala Kör Budapesten

December 02. Brahmacsarja – szerzetesség (tanítványság).
Előadó: Rácz Géza – Bhakti Kamala Tírtha Szvámi



2016. november 28., hétfő

VI. Mandala Kör Mosómagyaróváron - Az emberi test mérlegei, és összefüggései.

November 28. Nagy kíváncsisággal vártuk Csobay József fogász, fogműves mestert mai napon. Nem véletlenül.

A végtelenül közvetlen és kedves fogász kutatása – azt gondolom – a jövőben komoly távlatokat fog bejárni. A teljes testre kiterjedő kutatás szerint az emberi test 4 mérlegből áll: a fej, a törzs, a csípő és az állkapocs. A derékfájástól az ujjszopizásig, a karmától a beteljesülésig sokféléről hallhattunk. A közönség nehezen engedte el Józsefet. Sok mindenről faggattuk volna még.
Nagyon köszönjük Csobay Úr, fantasztikus volt!

2016. november 26., szombat

III. Mandala Kör Zalaegerszegen - A Nő. Születés, szülés, nőiség.

November 26-i Mandala Körünk sokak figyelmét felkeltette. Azt hihetnénk, hogy a szülés témaköre csak a nőket érintő dolog, csak rájuk tartozik, holott ezen a kapun mindenki átjött, és a gyermekeink, unokáink is megszülve jönnek a világra. Egyáltalán nem mindegy, hogy asszonyaink milyen minőségben szülnek, és gyermekeink milyen minőségben születnek. Ez kihat az egész társadalmunkra, mindannyiunk felelőssége, hogy ne szenvedjen csorbát e szentség.

Meghívott előadónk Dérné Faust Imola perinatális szaktanácsadó.



Mit gondolunk erről?

"A női szerep jó lehetőséget ad a teljes behódolásra, érzelmileg és lelkileg egyaránt. Az anyaság teszi teljessé ezt a folyamatot, és biztosítja, hogy minden nő megtanulhassa a feltétel nélküli szeretetet a saját gyermeke irányában mindenképpen." Kagylókürt 30.
"A hitelességben az elégedettség a kulcsszó. A hiteles anya boldog gyermekei körében, boldog otthoni szerepében." Kagylókürt 39.
 „ ... van egy erő, ami szüléskor eljön a nőkhöz. Nem kérik, egyszerűen csak elárassza őket. Összegyűlik, mint a felhő a láthatáron, átsuhan az égen, és magával hoz egy gyermeket.” (Sheryl Feldman)

Faültetés Ludastón

Azon fáradoztunk, hogy a puszta homokon igazi ligeteket hívjuk életre.
November 26-27-én homoktövis és bodza csemetéket ültettünk.
 

A jagjákhoz hasonló áldozat ez is, hiszen nem egyszerűen csak "kertészkedtünk" vagy "fát ültettünk", hanem lelkesedésünkkel, összefogásunkkal megvalósult egy kis bodza- és homoktövis ültetvény, amelyek Ludastó szépségét gazdagítják és fennmaradását teszik lehetővé. Az ültetvény előtt néhány levendulatőnek is találtunk helyet.
 

Ludastónak nincsenek határai, így a szolgálatnak sem.

2016. november 24., csütörtök

Spirituális és világi művészet – XXXIX. Mandala Kör Pécs

November 24-i Mandala Kör témája a spirituális és világi művészet (óind esztétika). 
A kerekasztalnál a Kagylókürt folyóirat hivatkozott cikkei kerültek terítékre, e témákról fogalmazhattuk meg kérdéseinket egymásnak és a főszerkesztő úrnak, Rácz Gézának.
 

Újra működött az Erőtér, ám olyan gazdag témánk volt, hogy még legalább egy Mandala Kör kellene ahhoz, hogy minden írás, amivel készültünk átbeszélhető lehessen. Sok gondolatébresztő vélemény, hozzászólás hangzott el, köszönet értük.
 

Legközelebb december 15-én találkozunk Az elégedettség kultúrája című Mandala Köz alkalmával.

2016. november 19., szombat

XI. Kagylókürt Mandala Kör Debrecen – „Úton a boldogság felé”

A debreceni Kagylókürt Mandala Kör következő alkalmán, november 19-én újra megszokott helyünkön a Carpe Diem Teaházban gyűltünk össze.
Váray László tanár úrral a Bhagavad-gítá harmadik fejezetéről beszélgettünk. Hogyan cselekedjek lelki tudatban? Avagy a karmamentes élet feltételei. 
Venczel Zsuzsa és Salánki Viktor indiai szent mantrák zengésével tették gazdagabbá az estét, melyet saját szerzeményű dallamokkal és hangszeres kísérettel adtak elő.

2016. november 14., hétfő

V. Mandala Kör Mosómagyaróváron – A karma mentes élet feltételei

November 14-i vendége Váray László (lelki nevén Dínabandhu) zenepedagógus. Választott témánk: Hogyan cselekedjünk lelki tudatban, avagy a karma mentes élet feltételei.
Ma igazi mandala körös hangulat volt, eszmecserés, emelkedett hangulatú. Váray tanár úr elhozta nekünk a nyolc-lépcsős jógarendszer fő pontjait, és a Bhagavad-gíta 5. fejezetét. Érdekes volt. Végül megosztotta velünk híres túróját, ami igazán finom. Egy kis citerás közös énekkel zártuk az estet. Igazán jó volt. Köszönjük!

2016. november 11., péntek

Asztéja - VII. Mandala Kör Budapesten

November 11. Asztéja – a tulajdon tisztelete. Előadó: Dóczy László jógaoktató

2016. november 1., kedd

Halottak napi megemlékezés Győrben 2016.

November 1-én 15.00 órától gyülekeztünk, hogy együtt menjünk a Rábához.
Idén már második évben tartjuk a rendhagyó, ugyanakkor hagyományt teremtő megemlékezésünket őseinkről, hozzátartozóinkról, akik már nincsenek közöttünk.
Hindu hagyományok szerint mécseseket, virág szirmokat helyeztünk levéltálkákba és a folyóba helyezve útjára bocsájtottuk megemlékezve szeretteinkről.

2016. október 29., szombat

II. Mandala Kör Zalaegerszegen – Ki az ember és mi a szerepe az élet színpadán?

Október 29-én tartottuk a következő Mandala Körünket. Aktuális témánk: Ki az ember és mi a szerepe az élet színpadán?
A Mandala kör hitvallása: "Mentsd át az élet szentségének fenntartását, mentsd át a dinasztikus gondolkodást, mentsd át a szellem erejének nagy titkát, mentsd át a szeretet hatalmát s nem a hatalom szeretetét, mentsd át a szent helyek erejét, mentsd át a tiszta szándék isteni viszonzásának bizonyosságát, őrizd az értékeket, a maradandót műveld, s a helyén kezeld a mulandót!” (Mandala Hálózat)


Rövid előadást tart vendégünk, Dér Iván (Prána) a Győri Jógaház vezetője. 


"Mi teszi emberré az embert? Mely tulajdonságokban ragadható meg az emberi lét lényege? Van-e hasonlóság ember és Isten között, s ha igen, milyen mérvű? Egyáltalán, létezhet-e tulajdonságoktól mentesen az ember? Az indiai filozófia egyik alapkérdése a tulajdonságok megítélése. Az idevágó kifejezés a guna, aminek alapjelentése minőség tulajdonság." (Kagylókürt)

 

Elgondolkodtunk, elmélkedtünk. Egy kötetlen beszélgetésre hívtuk a résztvevőket.

Köszönjük, hogy együtt lehettünk és beszélgethettünk az Emberről.

2016. október 27., csütörtök

Egymás mellett élő vallások – XXXVIII. Mandala Kör Pécs

Október 27-i Mandala Körünk témája: a vallásosság.
Egy az igazság, de számos az út ... szól az alapvetés, mely egyben a Kagylókürt cikkének címe is. Rácz Géza úr társaságában, segítségével közelítjük meg és beszélgetünk az örök témáról a forró tea mellett.

 

Egymás mellett élés? Hit? Vallás? Ki milyen fogalmat társít hozzá? Tanítható, velünk született, fejlődhet? Egyetemes értékek...
 

"A vallások sokfélesége nem veszély, hanem ígéret; nem szerencsétlenség, hanem kegyelem; nem az emberi elme megzavarodása, hanem Isten és ember találkozásának gazdagsága."

"Az emberiség univerzális történelme üdvtörténet. Isten az emberiség kezdete óta állandó dialógust folytat az emberrel. Ezt sokféle forma és különböző hangsúly jellemzi." Kagylókürt 50.

2016. október 21., péntek

Igazságosság – VI. Mandala kör Budapesten

Október 21-én, a Jógán innen jógán túl sorozat második összejövetelén Ferenczi Roland indológus, történész volt a vendégünk.
 
Világkorszakokon átívelő előadásában szó esett:
1. Az igazság/szatja szó sokrétű tartalmáról.
2. A szattva gúnáról vagyis a jóság kötőerejéről.
3. Az aranykorról, szanszkrt nevén a szatja jugáról.
4. A szatja értelmezéséről (óind).
5. Patandzsali jóga szútráiról. Ahol a szatja a viselkedés aktív eleme, tudatos ösztönzés, a megismerést viszi előre és az elégedettséggel áll párban.
6. Buddha négy nemes igazságáról és az igazságok vizsgálatáról.
7. A dzsainizmusról.
8. Gandhi szatjágraha mozgalmáról.
9. S végül egy kortárs indiai költő versét hallhattuk az igazság mai állapotáról. (Ferenczi Roland friss fordítása – a Mandala körre)
Ezt követően mindegyikünk kapott egy-egy elgondolkodtató idézetet a témával kapcsolatban, s megoszthattuk gondolatainkat egymással. Mély és meglepő dolgok kerültek felszínre.


Összejövetelünket most is a Béke mantra elzengésével zártuk.

2016. október 20., csütörtök

Férfi lelkiségi elvonulás Ludastón - 2016. ősze

Együtt minden könnyebb” a mottója a haladó férfi elvonulásnak ahol a „Barátság mint lelki gyakorlat” a vezérfonala az eseményeknek.
 

Idén október 20-23. közt adott találkozót egymásnak az a tíz férfiú, akik különböző korosztályokból és az ország más-más területéről érkeztek, és ezt megelőzően már teljesítették a testi erejüket és gyakorlati gondolkodásukat egyaránt megpróbáló feladatokat az alapozó táborozás során. 



Ez alkalommal a játékos feladatok az önmagukba és közösségbe vetett bizalmon keresztül kalauzolva tárták fel az egymással és környezetükkel való kapcsolataik lelki minőségét. A résztvevők a gyakorlati és elméleti foglalkozások során a barátság érzését osztották meg egymással, annak tudatállapotát figyelték meg az élet laboratóriumában, hogy megízleljék az Istennel való kapcsolat baráti minőségét.


 

Mandula fa ültetése Pécsett

A Mandala kör mandulafa ültetésére került sor október 20-án az Angster emlékmű melletti zöld területen, a Barbakántól a várfalsétányon délre (a barokk pavilon és a Neozin terasz felé).

Mécsesek lángja körében, füstölők illatával, mantrákkal, hála adásokkal és köszöntőkkel került fel a virágfüzér köréje.


Látogassátok meg a Szent István téren a Civil Közösségek Háza udvarán.

2016. október 17., hétfő

IV. Mandala Kör Mosómagyaróváron – A szenvedély

Október 17-én tartottuk összejövetelünket a szenvedély témakörében. Meghívott előadó: Dérné Faust Imola (Amala) biológus, perinatális szaktanácsadó, bába.
 

Gondolkoztál már azon, hogy néha miért olyan egyszerű minden, míg máskor nagyon nehéz? Miért  van az, hogy néha rossz gondolatok, félelmek gyötörnek? Miért keresel egyfolytában, és miért vagy elégedetlen? Mi befolyásolja gondolataidat? Van-e valamilyen erő, ami mindezt és még sok minden mást irányít? Milyen erő a szenvedély és miért fontos megismernünk a természetét? Ilyen és hasonló kérdéseket vitattunk meg.

2016. október 15., szombat

X. Kagylókürt Mandala Kör Debrecen – Számvetés a lélekről

Október 15-én nem a megszokott törzshelyünkön, hanem a debreceni Harmónia Házban tartottuk a Kagylókürt Mandala Kör soron következő találkozóját. Témánk: számvetés a lélekről.
Ez alkalommal, Rácz Gézával – szerzetesi nevén Bhakti Kamala Tirtha Szvámíval – a Kagylókürt folyóirat főszerkesztőjével találkozhattunk. A beszélgetés a hindu szent írások szellemében folyt. Ezúttal is, mint állandó résztvevők Zsuzsi és Viktor szanszkrit mantrák éneklésével segítette a ráhangolódást.

2016. október 3., hétfő

III. Mandala Kör, Mosómagyaróvár - Zarándoklat Indiában

2016. október 3-án, az évad következő Mandalakörének témája: Zarándoklat Indiában. Az előadó Dér Iván, aki többször járt India titokzatos világában és évente szervez oda utakat. 

A résztvevők igen nyitottak voltak. Nagyszerű volt hallani, ki miért vonzódik, érdeklődik India iránt. Egy biztos, nem lehet elmenni mellette szótlanul, ami a lélek eredendő, tiszta vágyairól árulkodik. Indiát vagy imádni fogod vagy elriadsz tőle, ahogy az önmagunkkal való szembenézés is lelki boldogságot vagy gyötrődést eredményezhet – de az biztos, hogy a felismerés eredménye mindig felemelő. India az ősi, misztikus bölcsesség, a pompás paloták és csodálatos templomok földje. Ide utazni olyan élmény, amely leveti a nyugati civilizáció látszat-jólét maszkját és elkalauzol mélyen a szívedbe.



A résztvevők megnézhették, felpróbálhatták az általános indiai viseletet is. Örömmel kóstolták az indiai ízeket felsorakoztató ételeket és hallgatták a különleges hangulatú mantrákat.

Jóga bemutató a Gandhi Gimnáziumban - Pécs

A Napkelet Jógaház nemrégiben felkérést kapott a pécsi Gandhi Gimnáziumtól, hogy a Gandhi születésnapjára rendezett ünnepségükön egy jóga bemutató órával vegyen részt. Nagy örömmel vállaltuk és készültünk erre a kivételes alkalomra.
Csodás kis csapat érkezett és vett részt odaadó figyelemmel és lelkesen a foglalkozáson.
Hallhattak az Ahimszá fontosságáról, a jóga ajánlásainak mindennapi gyakorlásáról és természetesen a békéről, melyet először is önmagunkban kell megtalálni és közvetíteni a környezetünkben.



A diákok egyre lelkesebbé váltak, ahogy elkezdtük az ászanák gyakorlását, némelyikük elsőre olyan csodásan tartott ki egy-egy pózt, mintha hosszú évek óta foglalkozna vele. Volt jókedv, vidámság, sok sikerélmény, csillogó szempárok.....
 

Útravalóul pedig a következőkkel búcsúztunk tőlük: Gyújts fényt és ne átkozd a sötétséget! Sokkal többre vagy képes, mint valaha is gondoltad volna.
 

A Napkelet Jógaház nevében: Győrfiné Nádi Bernadette, Gyenese Andrea és  
Hild Mária
Pécs, 2016. október 03.

2016. október 1., szombat

I. Mandala Kör Zalaegerszegen – Az ima és a zene kapcsolata a bhakti jógában

„Út a szív igazságához” rendezvénysorozat első találkozóját október elsején tartottuk.
 

Már mos tizenkilenc résztvevő volt jelen ezen az interaktív beszélgetésen.

 
Az előadást Váray László (vaisnava lelkész) zenetanár tartotta, énekkel, sok-sok hangszer bemutatásával.
A hallgatóság gyorsan oldott állapotba került. Érdeklődve kérdeztek, hozzászólásaikkal valódi interaktivitás valósult meg.

Remélem, hogy a következő alkalommal már visszatérő vendégeink lesznek!

2016. szeptember 29., csütörtök

Lélekvándorlás – XXXVII. Mandala Kör Pécsett

Következő találkozónk Pécsett, a Napkelet Jógaházban szeptember 29-én volt.
A lélekvándorlás témáját követtük figyelemmel Rácz Géza főszerkesztő úr társaságában, a Kagylókürt folyóirat hírfolyamban szereplő cikkei segítségével.
 

2016. szeptember 19., hétfő

II. Mandala Kör - A beszéden túli kommunikáció

Szeptember 19-én a Magnólia Mozgás és Harmónia Központ adott helyet a Mandalakörnek. Meghívott vendégünk, Mladonyiczki Edit (Aditi) táncpedagógus volt, aki a hétköznapi gesztusokról nemcsak beszélt, de indiai táncelemekkel is színesítette előadását.

A világon mindenhol a gesztikulálás a kommunikáció szerves része. Mondanivalónkat kezeink, ujjaink használatával megerősítjük és ezeken keresztül érzelmi állapotunk is megnyilvánul. De vajon mennyire vagyunk tudatosak erről? Lehet e egyáltalán tudatosan használni kezünket, úgy hogy mondanivalót közvetítsünk mások felé?

A klasszikus indiai táncok választ adnak ezekre a kérdésekre. 
"Ahol a kéz, ott a szem, ahol a szem ott a gondolat, ahol a gondolat ott a szív, ahol a szív ott az érzelem."

2016. szeptember 16., péntek

I. Mandala Kör Győrben - Az új paradigma

2016. szeptember 16-án, első alkalommal került megrendezésre Győrben a Mandala kör interaktív találkozója. Ezzel Győr városa is csatlakozott az országosan működő Mandala Körök hálózatához. Minden Mandala Kör egyben erőtér is, amely a Középpontra irányított koncentrált figyelemből fakad.

Első találkozónkon meghívott vendégünk Rácz Géza (Szvámí Tírtha) a Kagylókürt folyóirat főszerkesztője, filozófus és lelki vezető. Őt kérdeztük a mai paradigmaváltás időszakáról, jelentőségéről. 



Mind a huszonhárman igyekeztünk a bennünket megragadó lényegre koncentrálni. Vajon tudásunk van-e, vagy csupán információnk? Világnézeti rendszerek váltják egymást, de egyre érezhetőbb a maradandó bölcsesség iránti igény. Egyetértettünk abban, hogy szükségszerű egy olyan szellemi hálózat létrehozása, amely összeköttetést teremt olyan emberek között, akik szellemi összhangban a maguk helyén teszik a jót. A cél maradandót alkotni egy mulandó világban. A valódi tudás életbevágóan fontos.
 

A hármasság a legtöbb hagyományban szent. A hármasságnak végtelen számú értelmezése lehet: ok-összefüggés-okozat; múlt-jelen-jövő; paradigma-váltó-műhely, a négyzet, a háromszög és a kör. 



A találkozó végén szinte ünnepelve láttunk hozzá egy csodás vegetárius ételekből álló menü elfogyasztásához. Alig várjuk a következő alkalmat.

Jógaórák Győrben

Győrben a jógaházban megkezdődött a jógaoktatás Kaltenecker Tímea vaisnava jógamester vezetésével. Cél a testi-lelki harmónia elérése légzőgyakorlatok, ászanák (pózok) és meditációk által. 

Az első alkalommal, 2016. szeptember 16-án négyen voltunk, akik nagy lelkesedéssel végeztük a gyakorlatokat. A kellemes meditációs zene és a félhomályban égő gyertyaláng, mintha más világba röpített volna bennünket. Megszűnt a külvilág és csak magunkra figyelhettünk. Mindannyiunknak jólesett ez a fajta átmozgatás, kellemesen elfáradtunk.

A Győri jógaházban a jógaórák heti rendszerességgel, minden pénteken 9:30 – 10:00 óráig tartanak. Dérné Faust Imola szervezi, nála lehet jelentkezni. Mobilszáma: 06/30/2455795.

2016. szeptember 9., péntek

Ahimszá – V. Mandala kör Budapesten

Szeptember 9-én, az évad első összejövetelén a jóga "tízparancsolatának" első pontja – a mindennek az alapját képező – ahimszá (az erőszak kerülése) volt a témánk.


Szóba került táplálkozás, környezetvédelem és kommunikáció, de a légzésről is szó esett. Voltak gyakorlatok is. Az előadó Dóczy László jógaoktató és légzésterapeuta arra is felhívta a figyelmet, hogy az ahimszát önmagunkkal kell kezdenünk: nem mindegy, hogyan vesszük a levegőt, hogyan ülünk és hogyan állunk.


 


A hangtál elcsendesítette a jelenlévőket, a gyertya meggyújtása létre hozta a spirituális erőteret, összekapcsolt bennünket az abszolút igazsággal, a zárásként közösen elzengett Béke-mantra pedig kiterjesztette a közös tapasztalást:
Jólét – mindenkinek!
Béke – mindenkinek!
Bőség – mindenkinek!
Áldás – mindenkinek!

Holdkunyhó avatási ünnepség

Szeptember 9-én megtörtént a Holdkunyhó ünnepélyes avatása. Több mint 50 ember tisztelte meg ezt a jeles ünnepet.
 

A Szeretet Úrnőjének születésnapjáról emlékeztünk meg délután Hásságyon. Ekkor került sor a Radharáninak felajánlott Holdkunyhó ünnepélyes átadására, amely az Ő szolgálatába való bekapcsolódásra és női elvonulásokra ad majd lehetőséget. 


Nagy örömünkre szolgált, hogy ezt a többgenerációs női, családi rendezvényt megtisztelte jelenlétével Bhakti Kamala Tirtha Szvámi. A környező települések női polgármestereinek képviseletében pedig Tóth Gabriella Olasz község polgármesterének elismerő szavait is hallhattuk. Hangsúlyozta a kezdeményezés fontosságát, Ő maga is lelkes gyakorlója a belső útkeresésnek. Fontosnak tartja, hogy a világot vertikálisan és horizontálisan is szemléljük.
 


Péceliné Hoffmann Erzsébet az Ánanda Szakrális Női Kör képviseletében felidézte a kezdetet, ahogy az együttlétek alatt nemcsak a saját gabonát, de a gondolatokat is őrölték. Megálmodták a kunyhó tervét, majd egy jó barát irányításával kialakult a bambusz váz, felkerült a szalmás sár, a sok segítő kéz megalkotta a kunyhót – egy igazi kaláka munka volt. Ez nagyon szép példa arra, ha a két energia összefog egy jó ügy érdekében. 



A férfi támogatók, építők, virágfüzér jutalomban részesültek.
 


Ezután hosszú sorban – varázslatos fuvolaszóra – vonultunk a Holdkunyhóhoz vizet és füstölőt áldozni. Ennek megkoronázásaként egy valódi kört alkotva, közösen zengtük az áldó mantrát.
„Jólét mindenkinek!
Bőség mindenkinek!
Béke mindenkinek!
Áldás mindenkinek!”

A nők egyik szent szerepe az étel-adás, így végül vegetárius szendvicsekkel, süteményekkel és zamatos szörpökkel kedveskedtünk a vendégeknek. Persze mindenki kíváncsi volt belülről is a „holdkunyhó-élményre”. Szoros csoportokat alkotva folyamatosan beszélgetés és énekszó hallatszott a kunyhó felöl.


Már a Hold is felkelt, mire minden elcsendesedett. A résztvevők kezében kis ajándékcsomagocskával – melyben csoki szívecske alatt egy iránymutató idézetet találtak – szívükben pedig örömteli élménnyel gazdagodva távoztak.
 


A Holdkunyhó a későbbiekben is teret ad a tradicionális női szerepek belső megélésére és felidézésére azok számára, akik elvonulásra szeretnék igénybe venni ezt a helyet, valamint szeretnék megerősíteni és elmélyíteni magukban a női energiát.
Várunk szeretettel minden érdeklődőt, előzetes egyeztetés után!